Carcassonne: Kupci a stavitelé

Již druhá sada obohacující základní hru Carcassone. Mezi novinky patří nový typ figurek (stavitelé a prasátka), nové karty krajiny s obchodním zbožím a v neposlední řadě i plátěný pytlík s logem hry.

  • Stavitelé – figurky, které může hráč umístit do města nebo na cestu za předpokladu, že již do stejného města (na stejnou cestu) dříve umístil alespoň jednu svoji normální figurku. Pokud poté tento hráč přiloží k městu/cestě další kartu, může zahrát ještě jednu kartu.
  • Prase – figurka, která lze umístit na louku za stejných podmínek jako stavitel do města (na cestu). Pokud na konci hry získá louku hráč mající na ní i figurku prasete, pak za každé sousedící uzavřené město získává místo 3 bodů body 4.
  • 24 nových kartiček krajiny – dvacet z nich obsahuje část města se symbolem obchodního zboží (víno, obilí, látka). Při uzavření města dostane jeho vlastník tolik žetonů, kolik symbolů se ve městě nachází. Na konci hry je pak u každého typu zboží určen hráč s největší počtem žetonů a obdrží dalších 10 bodů.