Costa rica

Byli jste někdy v deštném pralese? Nebyli? Nevadí, v této hře se vžijete do vedoucího expedic, které se protloukají Kostarickým deštným pralesem. Jejich úkol je vyfotografovat ty nejexotičtější a nejvzácnejší zvířata, která tu žijí. Jako vedoucí expedice bude jen na vás, zda-li kroky vaší expedice budou putovat po horách, bažinách či pralesu tohoto, pro lidi nehostinného, deštného pralesa.


Jako vedoucí expedice máte právo rozhodovat, jakou cestou se výpravy vydají. Také získáte jako první možnost získat pořízené fotografie. Nebo se od vás část expedice odpojí i se všemi fotografiemi vaši výpravy. A aby toho nebylo, málo žije zde mnoho komárů s horečkou dengue.

Hra je pro dva až pět hráčů od osmi let a herní doba se bohybuje okolo třičtvrtě hodiny.
V krabici najdete celkem 72 dílku terénu – vrchovina, mokřady, prales, 30 cestovatelů, figurku hlavního vedoucího celé expedice a pomocné karty, na kterých naleznete bodovací tabulku a tabulku pravděpodobnosti jaké zvíře se v určitém terénu vyskytuje a jakou pravděpodobnost zachycení dvou zvířat najednou nebo hrozby horečky.

Hra je nesmírně jednoduchá, napínavá a strategická. Každý hráč může celkem šestkrát ukončit expedici a vzít si nalezené fotografie zvířat. Avšak musí to udělat dřív než ostatní, protože pak nemá nic a musí sbírat od začátku.

Příspěvek sekce Hry