Moštárna

Představte si kouzelný les, kde na stromech jsou plody plné sladké štávy. Žijí zde zvířátka, která po generacích tyto štávy míchala, aby získala „supermošt“. Hráči v této hře přestavují právě tato zvířátka, která se buď setkávají se svým sousedy nebo tento supermošt vyrábí.

Hra je určena pro dva až pět hráčů od osmi let. Jejím autorem je Friedmann Frieseh. Princip hry je zcela jednoduchý. Hráči sbírají suroviny na výrobu supermoštu. Pokud potřebné suroviny nemají, tak se setkávají s dalšími zvířátky v okolí. Ve hře naleznete 240 karet setkání. První hry jsou jednoduché, postupně se však herní mechanismus celé hry mění s průběhem hry a tím vzniká kouzlo celé hry. Díky právě velkému množství karet setkání je každá hra jiná.

Příprava je také velmi jednoduchá. V prvé řadě je již v pravidlech velkým písmem označeno, že karty setkání se nemíchají, takže jsou postupně od 1 do 59. Na stole se připraví 6 balíčků setkání, které také přdstavují možnost výroby supermoštu či akci. Každý hráč postupně přechází na tyto akce a plní jejich pokyny nebo zaplatí uvedený počet surovin a vyrobí supermošt. Tím však do hry přidá nové karty setkání, a tím další možnosti. Hru vyhrává ten, kdo vyrobí určitý počet supermoštů, které se odvijí od počtu hráčů.

To je vše, nic více – nic méně. Hra je velice jednoduchá a chytlavá, dokáže být také svižná, tudíž se u ní nebudete nudit.

Příspěvek sekce Hry