Tipni si! první hraní

Tipni si! je párty hra, u které se dobře pobavíte a leccos se i dozvíte.
Tak zní první řádky o této hře. Již při rozbalování, o kterém jsme již psali zde, nás táto hra nenechávala spát a chtěli jsme si ji vyzkoušet.
Nové hry od Albi
Jedná se o velice jednoduchou a nesmírně zábavnou hru.
Jednoduše si vyberete otázku, na kterou si tipnete a poté vsadíte na tipy, následuje vyhodnocení. A tak pořád dokolo. Nic více, nic méně.
Zní to jednoduše a opravdu to tak jednoduché je a k tomu velmi zábavné.
Tipni si hra
Pravidla jsou na jednom listu papíru, která po přečtení můžete klidně odložit.
Avšak musíme trochu zkritizovat nekompletnost či nejednoznačnost pravidel, ve kterých není pevně dáno např. pokud hráč ztratí všechny žetontky, zda-li končí hra nebo končí hráč apod. Popravdě se nám moc nelíbí konec hry, ten zní, že každý hráč si vezme dva různé okruhy otázek a tím hra končí. Tak i onak jsou to pouze detaily, které nikterak neovlivní podstatu hry.

Tipni si hra

Hra nás bavila tak moc, že jsme si pravidla nakonec lehce upravili, aby jsme mohli hrát všichni pořád dokola. Takže komu došly žetony sázení mohl pořád tipovat, ale nemohl sázet. A jak měl správnou odpověď dostal žetony, tak byl zpět v sázení.
Určitě, pokud si hru chcete užít a nemyslet na to, kdo si co vytáhl apod., zvolit jiný způsob vítězství. Např. počet výherních žetonů, kdo první dosáhne 20ti žetonů, tak vyhrál.
Další tip je, že hru můžete hrát i ve více lidech, stačí přidat tužku a papírky. Popřípadě hru rozdělit a hrát takto nezávisle dvě i více skupin.

Tipni si hraní

One thought on “Tipni si! první hraní

  1. […] Nesměla chybět ani námi často hrávaná hra Tipni si ! […]

Komentáře jsou zamkuty.