Mici Maki

Mici Maki je kočičí legendární soutěž jedlíků. Budete to zrovna vy, kdo toho sní nejvíc a donutí ostatní hráče, aby se přejedli? Ale musíte si to ohlídat, protože to také můžete být vy, komu bude ze všeho jídla pořádně zle.

Hra Kuraki Mura a Wee Yee Chong pro nás v češtině vydává firma Albi. Je určena pro tři až sedm hráčů od osmi let a herní doba se blíží dvaceti minutám.

V prvé řadě hra zaujme krásně pojatou grafickou stránkou. Obrázky kočiček ze soutěže jedlíků lehce okořeněné čínskou kulturou jsou prostě famózní.
Hned poté, je nezvyklé otevírání krabice, díky kterému nemusíte nikdy hledat víko. Uvnitř toho krom kartiček, manuálu a pár žetonů přejezení či žetonu směru více nehledejte.

Průběh hry je velice skromný. Doprostřed stolu umístíte dobírací balíček do nej vložíte jednu kartu přežrání a rozdáte 5 karet hráčům. Ti postupně hrají a můžou buď jídlo servírovat ostatním hráčům, nabaštit se, hrát akční kartu nebo vynechat jídlo. Kolo končí jakmile si nějaký hráč vytáhne kartičku přežrání. Jakmile nějaký hráč dostane 3 žetony přežrání hra končí a vyhrává ten, kdo má v ruce nejvíc karet.

Příspěvek sekce Hry