Osadníci z katanu: rychlá karetní hra

Osadníci z Katanu v podobě rychlé karetní hry, jsou ideálním společníkem v každé situaci. Jistě znáte klasické Osadníky z Katanu, kde pomocí hexových dílku složíte svůj ostrov, který postupně osidlujete. Bohužel velká krabice a celkově její velké rozložení, nemluvě o možném pohnutí dílků. Vše řeší tato rychlá, místy mnohem méně náročná, hra.

Karetní Osadnící z Katanu jsou hrou, kde využiteje své možnosti a suroviny, aby jste se stali nejmocnějším hráčem „ostrova“. Hra je koncipována do klasických a známých osadníků, takže vám nebudou obrázky a možnosti cizí.

Hra je pro dva až čtyři hráče od osmi let. Autor této hry je Klaus Teuber, u nás hru vydává firma Albi. Mnoho hráčů osloví svou relativně lidskou cenou oproti klasickým Osadníkům. V krabičce, která se bez problému vejde do kapsy či batohu se ukrývá celkem 110 karet z nichž 67 karet jsou suroviny, jedna karta osudu a 42 karet staveb.

Ve hře budete stavět cesty, vesnice, města, rozvoje těchto měst, rytíře a těmito kroky získávat drahocené vítězné body.

Hráči se mezi sebou střídaí v následujících tazích. Výměna karet surovin, postavení karet staveb a dobírání surovin.

Hra je velice svižná a rychle pochopitelná. Pro hráče osadníků, jak jsme již uváděli budou mnohé obrázky známé a celkově hra ještě rychleji pochopitelná. Obměnou jsou putovné cesty a rytíři, které za určitých okolností mění své majitele po směru karty osudu.

Příspěvek sekce Hry