Dominion Alchymie

Druhé rozšíření karetní hry Dominion vás dovede do dob mágů, alchymistů a čarodějů, kteří se sebevíc snaží nalézt tajemné formule, přeměnit olovo ve zlato nebo dostat nejtajnější kámen mudrců. Ať to bude alchymista nebo jeho poskok, lékárník či učedník jsou to oni, kteří se budou snažit ovládnout golema nebo posednout ostatní hráče, aby to byli oni kdo ovládnou celý tento tajemný svět.

Dominion Alchymie je druhé rozšíření světoznámé hry Dominion. V menší krabici (oproti základní hře) naleznete celkem dvanáct nových karet (balíčků) králoství. A navíc jedno zcela nové platidlo Elixír. K jeho hraní je třeba základní hra nebo intriky, popřípadě pouze karty bodů a peněz.

Hra je stejná jako každá jiná ve hře dominion. Pravidla se nemění. Pouze pokud je vybrán balíček, který se kupuje elixírem, je třeba elixír vytáhnout z krabice a dát do společné zásoby do prostoru mezi karty peněz. I přes to, že lze využít všech deset balíčků z krabice Alchymie, autor hry doporučuje v jedné hře použít tři až pět karet tohoto rozšíření.

Ve hře se objevují následující balíčky:
Elixír, Alchymista, Lékárník, Posedlost, Golem, Bylinkář, Učedník, Kámen mudrců, Univerzita, Alchymistův poskok, Přeměna, Vidění, Vesnice

Příspěvek sekce Hry