Mozkovna Levá a pravá hemisféra

Dnes si představíme hru Mozkovna: Levá a pravá hemisféra. Hru přináší firma Albi, jedná se o jednu z mnoha her Mozkovny.
Mozkovna Levá a pravá hemisféra
Levá a pravá hemisféra je karetní hra, ve které procvičíte své mozkové závity pomocí logických otázek a obrázků. Jak název napovídá, každá z velice záludných otázek se v našem mozku vyhodnocuje na každé půlce zvlášť. Levou půlku doslova zahltíte nejrůznějšími logickými úlohami a z pravé se naopak bude „kouřit“ při bádání nad nejrůznorodějšími obrázky.
Mozkovna Levá a pravá hemisféra

Hra je určena pro jednoho a více hráčů. Doporučený věk je deset let. Obsahuje celkem 54 hádanek, včetně jejich řešení.
Mozkovna Levá a pravá hemisféra

Pravidla hry jsou vskutku jednoduchá. Karty se zamíchají a dají se otázkou nahoru doprostřed stolu mezi hráči. Po směru hodinových ručiček hráči tahají karty. První hráč táhne kartu a přečte otázku hráči po levici. Pokud na ni hráč po levici správně odpoví je karta jeho, v opačném případě se karta zahodí na odkládací balíček a hra pokračuje. Jakmile jakýkoliv hráč vlastní pět karet, oznámí to a dohrává se poslední kolo. Pokud nikdo jiný nemá dalších pět karet vyhrává. Pokud je jich víc, tak nikdo nevyhraje nebo se hraje „rozstřel“. Táhne se jedna karta, kdo na ni dříve odpoví vyhrává.
Mozkovna Levá a pravá hemisféra

Hra je velice zajímavá a určitě přínosná. Opravdu v ní naleznete všemožné zápletky a někdy i složitější karty. Avšak se v žádném případě nebudete nudit. A možná v sobě najdete, co jste tam ještě nikdy neviděli. Problém této hry je znovu hratelnost, 54 karet není zrovna nejvíce a některé „perličky“ si doslova zapamatujete a bohužel již pro stejné hráče je to trošku nevhodné. Takže znovuhratelnost této hry je největší slabinou, stejně jako u podobných her tohoto typu.