Dominion Pobřezí – recenze

Okuste chuť tajemných dálek. Připravte se na dalekou plavbu, která ukrývá všechny nástrahy dálnýchdominionpobrezikresba světů. Napněte plachty a vyplujte do neznámých vod. Je to veliké dobrodružství plné nástrah, ale i bohatství. Cestou potkáte mnoho přístavů, dalších mořeplavců, kteří neustále mluví o tajemném pokladu, jež musí být váš. Avšak cesta není jednoduchá, ve všech koutech na vás čekají piráti a hrdlořezové, snažící se vaše plány zmařit. Proto je pouze na vás jakou taktiku vymyslíte, která vás dovede až k vítězství.

Diminion Pobřeží je první rozšíření ke hře Dominion. Hra byla vydána v roce 2009, autor není nikdo jiný než Donald X. Vaccarino. Hru vydal Rio Grande Games. V České republice ji vydala jako všechny hry Dominion společnost Albi. Před touto hrou vyšlo rozšíření Intriky, avšak jedná se o samostatně hratelnou hru, takže nelze mluvit o rozšíření. Rozšíření Dominion Pobřeží nelze hrát samostatně, ale lze kombinovat jak s klasickou hrou, tak Dominion Intriky či všemi ostatními rozšířeními.

dominion_pobrezi_krabiceJedná se o velké rozšíření. Tudíž tomu také odpovídá velká krabice, ve které naleznete 300 karet, 18 herních tabulek, 25 kovových mincí, 15 žetonů embargo, pořadník karet a pravidla hry.dominion_pobrezi_vkrabici

Dominion Pobřeží, s sebou nese spousty nových možností. Největší z nich jsou dlouhodobé karty, díky nimž budete moci využívat výhod karet i následující kolo.
Dalšími prvky jsou hrací tabulky pro sbírání výhod ve hře, konkrétně peněz. Tuto výhodu vám dá pirátská loď, kterou okrádáte soupeře.
Embargo postihuje hráče, beroucí si karty z balíčku, na které je uvaleno embargo či embarga.

Oranžových dlouhodobých karet je v krabici celkem osm – karavana, loděnice, maják, obchodní loď, přístav, rybářský vesnice a strážnice. Všechny přináší do hry velké výhody v podobě možnosti schovat si jednu kartu do dalšího kola, další akce nebo také ochranu před útoky po dobu dvou kol.

dominion_pobrezi_dlouhodobe

Mezi další karty království nalezneme: bazar, domorodá vesnice, embargo, kapsář, loď duchů, lovci perel, mapa pokladu, mořská čarodějnice, navigátor, objevitel, pašeráci, pirátská loď, poklad a skladiště.
Naleznete zde také jednu kartu vítězných bodů kombinovanou s akční kartou a to ostrov.

dominion_pobrezi_hernidesky

 

Dominion Pobřeží je podle nás jedno z nejlepších a nejpovedenějších rozšíření hry Dominion. Více rozšiřuje taktiku v podobě dlouhodobých karet. Pomocí nich opravdu počítáte, jak s náhodou, tak i určitou intuicí tahy dopředu.dominion_pobrezi_zlataky
Bohužel se již jedná o sběratelské rdominion_pobrezi_embargoozšíření. Momentálně nejsou zmínky o tom, že by Albi plánovalo dotisk. A ve většině obchodů je bezmilostně vyprodáno.

Naštěstí se neustále objevuje v různých aukcí, takže pokud ji ještě nemáte pořád máte velkou šanci hru sehnat.