Albi balíček listopad 2016

Nedávno nám došel nadupaný balíček her od firmy Albi.
V krátkosti si ukážeme nové hry, které si lze u nás zahrát. Na jednotlivé hry budou samostatné recenze.

Tipni si!

Tipni si

Nová party hra. Velice jednoduchá, návykově zábavná. Ve hře si taháte kartičky, vybíráte otázky a tipujete správnou odpověď. Dále si vsázíte na pravděpodobně nejbližší správné odpovědi a tipy se následně hodnotí. Ostatní o své body přichází.
Ve hře je mnoho okruhů a ještě více otázek, které neomrzí. Vždy a s překvapením se dozvíte něco nového.

Cortex Geo

Cortex Geo

Další vzdělávací hra. Unikátní hra, která vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Během hraní si procvičíte zábavným způsobem paměť, postřeh a logické myslění často i pod určitým časem. Takových her je mnoho říkate si, avšak tato vkládá ho hry také hmat. Což hře dává úplně jiný rozměr.

Karma
Karma karetní hra

Hra Karma je jednoduchá karetní hra, svižná a zábavná. V nedávné době se tyto rychlé karetní hry staly velice oblíbenými. Jak pro způsob hry, tak pro její skladovatelnost. Karmu si prostě můžete dát do kapsy či batůžku a hrát kdekoliv.
Princip hry je až chytlavě jednoduchý. Odhazujete karty co nejlépe tak, aby jste si odhazovací balíček nevzali zrovna vy.
Ve hře vyhrají všichni, až na jednoho.

Quiddler
Quiddler karetní hra

Quiddler je hra se slovy. Stejně jako u Karmy se jedná o rychlou a svižnou hru a můžete si ji přibalit k ní. Nezabere vůbec moc místa.
Dala by se přirovnat ke stolní hře scrabble. Na začátku hry dostanete karty, ze kterých se budete snažit složit slovo či slova. Pokaždé se však zvyšují karty, tím i možná slova, ale také obtížnost.

Párty Alias – Junior
Party Alias junion

Jistě znáte Párty Alias. Kdo by náhodou neznal, jedná se o párty hru podobající se hře Aktivity.
V těchto hrách hrajete ve skupinách, kdy se jeden snaží dle úkolů vystihnout určitý úkol v omezeném času, ostatní v týmu význam hádají.
Party Alias – Junior, je další z mnoha variant hry Party Alias. Nyní pro děti, kde s interaktivní spoluprácí a velkou dávkou fantazie budou popisovat, malovat nebo předvádět věci, ale i oblíbené postavy z pohádek a příběhů

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově
Robinson Crusoe stolní hra

Robinson Crusoe, je dobrodružná hra, kde na opuštěném ostrově budete prožívat všemožná dobrodružství.
Hra je kooperativní, takže všichni hráči budou čelit nástrahám ostrova. Lovit, prozkoumávat a stavět všemožná vybavení.
Jedná se o scénářovou hru, tím se mění v každé nové hře celá atmosféra a hra dostává pokaždé jiný příběh. Tato hra nás velice potěšila a moc se těšíme, jak si ji s vámi zahrajeme.