Slož to

Připravit na stůl ty nejlahodnější jídla není vůbec hračka. Není to jen o chuti, ale i o šikovnosti a rychlosti, protože jen takový kuchař může být nejslavnější mezi ostatními.

Právě tohoto pocitu můžete získat u hry, od firmy Albi, Slož to. Hra je určená pro jednoho až pět hráčů od sedmi let. Herní doba se pohybuje okolo dvaceti minut. Za vznikem této hry stojí Taeyun Goh. Jakmile hru rozbalíte naleznete v balení objednávkové karty (22 pro začínajícího kuchaře a 20 pro pokročilé kuchaře) 4 dřevěné žetony, 15 žetonů s hvězdou a 5 látkových ubrousků s jídly. Což jistě uznáte je velice ojedinělý herní komponent, se kterým si užijete hodně zábavy.

 

Samotná hra není nikterak těžká. Princip hry je, že se vytáhne jedna karta s objednávkou. Nyní všichni hráči se snaží objednávce vyhovět, složením ubrousku s jídly, tak aby byla identická s kartou. Každý kdo jídlo připraví si vezme jeden dřevěný žeton (vždy jich je o jeden méně než hráčů). Jakmile jsou rozebrány všechny dřevěné žetony, tak nejpomalejší hráč odevzdá svůj žeton hvězdy, které má na začátku hry tři.

 

Hru vyhrává hráč, kterému zbude žeton hvězdy.

 

Hra je velice svižná a zábavná. Ohodnotíte to hlavně pokud si chcete zahrát nějakou nenáročnou, avšak postřehovou hru. Hra také osloví mladší hráče, kterým se nechce prokousávat těžkými pravidly náročných her.

 

Hra pro jednoho hráče, která není v pravidlech vůbec popsána, berte s rezervou jako cvičení na vyrovnané souboje. Protože samotného hráče hra dlouho nebaví a nemá toho co moc nabídnout, jako hraní ve více lidech.