Knížata z Katanu

Katan byl dobyt a nyní je třeba se věnovat společenským věcem. Vžijte se do dějů katanského života. Zažívejte každodenní rozruch plný obchodních jednání, prodeji na trzích či intrik temného podsvětí katanského ostrova.

Knížata z Katanu můžete vnímat jako volné pokračování karetních Osadníků. Je to zcela nová hra, která má důraz na život v Katanu. Hra je stejně jako její předchůdkyně pro dva hráče.

Herní mechanismus je o dost lepší než u karetních Osadníků. Boje jsou dosti vyrovnané a nechybí ani duch strategie, kterou musíte zvolit, aby jste byl vy ten nejsilnější vladař na ostrově.

Hra je velmi jednoduchá a hlavně sebou nese výukovou misi „První Kataňané“, která vás vnese do děje. Až se hru naučíte nabízí základní hra také v krabici další tři sady tématických karet, které přidají rozmanitosti již takto dobré hry úplně novým směrem.

Díky své vyrovnanosti, krásnému zpracování a tematičnosti je vhodná jak na klasické hraní tak na nelítostné turnaje, ve kterých zvítězí opravdu jen ti nejlepší a nejvlivnější Kataňané.

 

knizata-z-katanu-10