Osadníci z katanu – doplňková sada

Tato doplňková sada je vysněným snem mnoha hráčů této již kultovní hry. Dlouhé prvotní taktizování jakou cestou se dáte, kde pro vás bude nejvýhodnější postavit vesničku, kterým směrem se cesta potáhne, až na ty nejzazší pole. A potom dlouhé čekání na různé potřebné suroviny, které zrovna nepadaní nebo je nemáte pod palcem. Tyto pocity určitě nejeden hráč Osadníků zažil, ale bohužel pouze s dalšími třemi hráči. Zbytek musel buď se dívat nebo hrát něco jiného. Touto sadou se však všechno změnilo.

V balení naleznete jedenáct šestihranných dílků krajiny, dvacet pět karet surovin, devět akčních karet, čtyři díly rámu, dvě herní sady figurek a čísla, která nahrazují číslování z původní hry.

Hra pro pět nebo šest hráčů využívá díly z obou sad, ale jak bylo řečeno nahrazuje se číslování. Na ostrově naleznete dvě pouště. Průběh hry se nemění. Jediná novinka tohoto rozšíření je to, že po každém tahu hráče přichází na řadu fáze stavění. Kde postupně každý hráč může kupovat akční karty a stavět budovy. Hrači si nemůžou vyměňovat suroviny. Pouze mohou stavět nebo kupovat.

Pro každého kdo hraje Osadníky z Katanu je to hodně velké zpestření, které nikterak neovlivňuje původní styl hry. Ale naopak přidává do této hry mnohem více zábavy a možností, protože každý kdo hrál osadníky v plném počtu jistě ví, že na ostrově moc místa není 😉

Příspěvek sekce Hry

Napsat komentář