Makroskop

Makroskop je vskutku zajímavá párty hra, která upoutá vaši pozornost hned doslova na první pohled svou jedinečností skloubenou s jednoduchostí a doslova výtvarným pojetím klasického hádání: Co to je.

 

Hru má na svědomí Martin Nedergaard Andersen a čtveřice ilustrátorů, bez kterých by hra nebyla to co je. U nás hru vydává společnost Albi. Hra je určená pro dva až šest hráčů od šesti let. Herní doba se pohybuje okolo půlhodinky. V krabici naleznete herní manuál, vítězné kameny, 12 krycích žetonů, dvě kostky, figurku, počítadlo kol, 200 oboustranných karet a makroskop.

 

U toho bych se pozastavil. Protože pokud jste hru nehráli ani neviděli musíte se nejspíše neustále ptát, co to ten makroskop je.

 

Makroskop je nejkontroverznější herní komponent celé hry. Jedná se o poskládanou krabičku, do které se vsunou karty a shora se zakryjí žetony. Je kompletně nádherně ilustrována a poskládaná budí dojem, že by se mělo všechno pohybovat, točit a kdo ví co dělat.

 

Celá hra je až neskutečně snadná. Hráči házejí kostkou a podle padlého čísla odkrývají z makroskopu žetony. Poté hádáte co je na obrázku v makroskopu. Jakmile někdo z hráčů uhodne co je na obrázku získá určitý počet bodů podle toho kolik bylo odkryto políček.

 

Hra je ,jak již bylo řečeno, krásně ilustrovaná. A určitě pobaví na dlouhé chvíle. Znovuhratelnost je trochu stinná stránka hry, avšak naštěstí je mnoho karet na hádání. Takže se zase tak rychle neohraje.

 

Napsat komentář