Jak dopadlo slavnostní zahájení

V neděli 18. září proběhlo ve velkém sále kulturního domu slavnostní zahájení Klubu stolních her.

banner klub stolních her

Od 15 hodin započalo oficiální představení klubu. O slovo se ujali hlavní organizátoři klubu Karel Daněk a Ondřej Sádlík. Mezi hlavní témata, která si mohla necelá třicetičlenná skupina návštěvníků vyslechnout, byla ze začátku o historii klubu a nás samotných. Například, naše začátky s hraním stolních her, kde všude jsme hráli nebo jak jsme se probojovávali, až k oficiálnímu zahájení. Dalším bodem byly naše představy klubu. Co plánujeme dále, jakou cestou se chceme vydat a již rozpracované projekty, na kterých již pilně pracujeme.
Následující povídání bylo o tom proč to děláme, proč jsme vůbec klub založili a neseděli u her sami doma.

Slavnostní zahájení klubu stolníche her
Pokračovalo to delší pasáží v tématu technické stránky věci celého klubu. Kde jsme na začátku vysvětlili, kdo všechno za tímto projektem stojí. Padla řeč také o naší nové klubovně. Hned poté jsme hosty seznámili nynější a plánovanou propagaci klubu. Kde jsme návštěvníkům vysvětlili možné zdroje informacích o nás. Nakonec jsme důkladně nakousli naše internetové stránky, kde jsme popsali jednotlivé kroky a možnosti našich stránek. Poté, již v rychlosti, padly různé sociální sítě, na kterých nás můžete naleznout a kde publikujeme naše články.

Slavnostní zahájení klubu stolníche herSlavnostní zahájení klubu stolníche her

Další kapitolou seznámení s klubem byl popis našich her. Jelikož jich máme opravdu hodně, nemohli a také jsme nechtěli popisovat jednotlivé hry. Seznámili jsme návštěvníky s různými kategoriemi her, které máme. Lehce jsme nastínili různé herní mechanismy a druhy her, včetně principu hraní dračího doupěte, o kterém si můžete přečíst zde.
Slavnostní zahájení klubu stolníche her Slavnostní zahájení klubu stolníche her Slavnostní zahájení klubu stolníche her

Posledním bodem, byly vize do budoucna. Ano možná jste si všimli, že to zaznělo už v úvodu. Avšak nyní jsme tuto kapitolu natáhli a seznámili návštěvníky s plány podrobněji. Mluvili jsme o prvním deskohraní, které proběhlo 22.9. a také, kdy další deskohraní bude. Jaké možnosti mají lidé si s námi zahrát mimo stanovený čas. Padla řeč také o turnajích ve stolních hrách a proč vůbec turnaje pořádat. Zmínili jsme jak probíhá náš překlad stolní hry Space Race nebo o publikování našich videí. Vysvětlili jsme co budou tématické večery, jaké hry se budou hrávat, a mnoho dalších aktivit, které si pro vás připravujeme.
Slavnostní zahájení klubu stolníche her Slavnostní zahájení klubu stolníche her Slavnostní zahájení klubu stolníche her

Nakonec, po závěrečné řeči, proběhla již slibovaná soutěž. Předem jsme neoznamovali, kolik cen bude a jakým způsobem lze vyhrát. Hrálo se hned o tři ceny a výhry byly rozdány zcela náhodně pomocí losu, takže každý, kdo přišel mohl vyhrát. Bronzovou cenu v podobě hry Dáma vyhrál Jakub Chovanec. Stříbrná cena Ztracené dědictví nakonec skončila v rukou Daniela Ondřejíka. A nakonec hlavní výhru Túry Můry vyhrála Adéla Koňaříková (která tuto cenu dokonce vyzkoušela na večerním deskohraní).

Slavnostní zahájení klubu stolníche her ceny ve hrách Slavnostní zahájení klubu stolníche her předávání cen Slavnostní zahájení klubu stolníche her předávání cen Slavnostní zahájení klubu stolníche her předávání cen

Po rozlosování cen se všichni přesunuli do zasedacího sálu, kde pro ně bylo připraveno menší občerstvení a ukázka všech našich her. Sbírka našich her aktuálně čítá skoro sto různých her. Na předvádění a vysvětlování her přišlo dalších dvacet hostů. Hry jsme měli rozestavěné po stolech a každý si je mohl prohlédnout. Popřípadě oslovit kohokoliv z nás, aby mu hru vysvětlil. Z důvodu místa, bylo vystaveno pouze pár her v klubovně.
Později probělho večerní deskohraní, kde zbylí hosté, kteří měli zájem si zahrát mohli vybrat hru, kterou si zahrají. Po velkém rozhodování se hrála párty hra Koncept.
Slavnostní zahájení klubu stolníche her deskohraní koncept Slavnostní zahájení klubu stolníche her deskohraní dominion Slavnostní zahájení klubu stolníche her deskohraní dominion

Nejvíce však bodovala hra Dominion, která se rozložila hned na dva stoly. Kde na jednom hráli zkušení hráči a druhý stůl byl výukový, kdo se chtěl hru Dominion naučit, tak šel právě zde.
Slavnostní zahájení klubu stolníche her dominion Slavnostní zahájení klubu stolníche her dominion Slavnostní zahájení klubu stolníche her dominion

Nakonec jsme museli vše uklidit a odnést domů. Celá akce se povedla. Jsme rádi za tak velkou účast. A rádi vás uvidíme na dalších našich akcích.
Slavnostní zahájení klubu stolníche her závěr

Více obrázků naleznete v naši fotogalerii nebo v následující prezentaci:

Napsat komentář